17°C
istanbul HAVA DURUMU17°C Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN trabzonunider@gmail.com

Bizden Haberler

Tüsed – Trabzonlu Üniversiteliler Derneği

Bir Asırda Trabzon: Muhacirlik ve Anma Kültürü

- +

Trabzon’umuzun kurtuluşunun yıldönümünde kıymetli hocalarımız Prof.Dr. Fethi GEDİKLİ, Prof.Dr. Mehmet HACISALİHOĞLU ve yazar Dr.Yusuf GEDİKLİ’nin katılımlarıyla ”BİR ASIRDA TRABZON: Muhacirlik ve Anma Kültürü” etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Kokteyl ile başlayan etkinliğimizde öğrenci arkadaşlarımız, hocalarımız ve değerli konuklarımız keyifli dakikalar geçirdiler.

Daha sonrasında moderatörlüğünü Dr. Yusuf GEDİKLİ’nin yaptığı panelimizde İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Fethi GEDİKLİ hocamız; Trabzon’un 1900’lü yılların başı ile milli mücadele dönemindeki yaşanan muhacirlik konusunda bilgilerini ve o coğrafyada yaşayan insanların o zamanlardan günümüze anlatılagelen gelen muhacirlik hikayelerini bizlerle paylaştı. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet HACISALİHOĞLU hocamız ise geçmişten bugüne Trabzon ilimiz ve ilçeleri kurtuluş günlerinin anılması üzerine doğrular ve yanlışlar hakkında ve Trabzon’umuzun değerleri üzerine öğrenci arkadaşlarımızı bilgilendirdi.
Konuşmalarının ardından, öğrencilerimiz ve konuklarımızın sorularını cevaplandıran hocalarımızın son sözleriyle etkinliğimizi tamamladık.

Ayrıca etkinliğimize katılan İstanbul Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Sema YOLAÇ ve Zeytinburnu Trabzonlular Derneği Başkanı Ahmet Metin HAYIROĞLU’na katılımlarından ötürü teşekkürlerimizi sunarız.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.